Populárně naučná

Erbovní památky Novoměstska

Kniha je jedinečnou syntézou minulého a současného umožňující laické i odborné veřejnosti nahlédnout do tajů heraldiky a krás novoměstského regionu

190 Kč 40 Kč
ISBN: 9788090431171
Autor: Zdeňka Kulhavá
Nakladatel: Ilsa
Ilustrace: Radek Bláha, Tomáš Mengel
Redakce: Pavlína Kajnarová
Jazyk: Český
Vydání: 1
Rok: 2012
Počet stran: 112
Vazba: Brožovaná

Chtěli byste vědět, jak a proč vůbec heraldika vznikla? Přemýšleli jste někdy, co každý den na svých procházkách míjíte? Zajímá vás historie šlechty a okolních obcí? Tak otevřete tuto knihu a začtěte se. Postupně projdete čtyřmi částmi věnujícími se podstatě heraldiky jakožto vědy, erbovním památkám nacházejícím se v bývalém okresu Nové Město nad Metují, který byl zrušen roku 1949, obecní heraldice obcí, které do okresu tehdy spadaly a historii šlechtických rodů, jež vlastnily novoměstské panství. Nikde jinde dosud nepublikovanou zajímavostí je zachycení mobiliáře rodu Bartoňů z Dobenína v jejich sídle na Novoměstském zámku.

O autorce: 

Mgr. Zdeňka Kulhavá(* 1988)

Absolventka filosofické fakulty Ostravské univerzity v Ostravě, nyní studentka pedagogiky na Karlově Univerzitě v Praze. Regionální historií se zabývá již osmým rokem. Aktivně spolupracuje jako externí pracovník s Městským muzeem v Novém Městě nad Metují. V rámci svého vysokoškolského studia se zaměřila na pomocné vědy historické, zejména na heraldiku. Své studium však neomezuje jen na šlechtické znaky, ale zabývá se i historií šlechtických rodů.

 

Hodnocení titulu

Přidat hodnocení

Vaše hodnocení:

Ve stejné kategorii

- Made with by WIDEE -